Hlavní obsah
 

Počet obětí útoku na kábulský hotel stoupl na čtyřicet

Při víkendovém útoku Tálibánu na hotel v afghánském Kábulu zahynulo podle čtvrtečních informací tamního ministerstva zdravotnictví 40 lidí, jsou mezi nimi čtyři Američané. Dosud se uvádělo 22 mrtvých.

 
Počet obětí útoku na kábulský hotel stoupl na čtyřicet

„Finální počet obětí mezi Afghánci z hotelu Intercontinental činí 25,“ řekl AFP mluvčí ministerstva zdravotnictví Vahíd Madžruh. „O zahraničních obětech nemáme údaje,“ dodal s tím, že zraněno bylo 12 Afghánců. Protože při útoku zahynulo 15 cizinců, činí výsledný počet čtyřicet.

„Můžeme potvrdit, že byli zabiti čtyři občané USA a dva zraněni. Vyjadřujeme naši nejhlubší soustrast rodinám a přátelům zabitých a přejeme rychlé zotavení zraněným,” uvedla mluvčí amerického ministerstva zahraničí Heather Nauertová. Podle AFP je mezi nimi i jedna žena afghánsko-amerického původu.

Zaměstnanci afghánských aerolinek Kam Air se loučí s ukrajinskými piloty, kteří byli zabiti při útoku na hotel v Kábulu

Foto: Omar Sobhani, Reuters

Ukrajina již dříve potvrdila šest svých mrtvých občanů, o život přišli i dva Venezuelané a jeden občan Kazachstánu, jenž pracoval pro telekomunikační společnost.

Agentura AFP ve čtvrtek oznámila, že mezi oběťmi je i jedna Němka, která pracovala pro humanitární organizaci Shelter Now.

Útok byl zahájen v sobotu a táliby se podařilo zlikvidovat až po třinácti hodinách v neděli. [celá zpráva]

Z hotelu po útoku stoupal dým

Foto: Omar Sobhani, Reuters

Afghánští vyšetřovatelé zjišťují, jak se šesti těžce ozbrojeným radikálům z Tálibánu podařilo projít několika bezpečnostními kontrolami před hotelem, který stojí na svahu nad Kábulem.

Hosté si ale stěžovali, že byla bezpečnostní opatření podceňována, zavazadla nebyla kontrolována a skenery nefungovaly.

Afghánské bezpečnostní síly před ohořelým hotelem Intercontinental

Foto: Mohammad Ismail, Reuters

Útok v Džalalabádu

Další útok byl podniknut v Afghánistánu ve středu, tentokrát se stalo cílem sídlo britské charity Save The Childern v Džalalabádu. Na místě útočil sebevražedný atentátník, další útočníci pak pronikli do budovy.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Sídlo humanitární organizace Save the Children v afghánském Džalálábádu se stalo terčem útoku

Video: Reuters

Zahynuli tři členové charity a jeden afghánský voják. Útok, k němuž se přihlásil Islámský stát, podnikla pětice radikálů. Všechny se podařilo zabít.
Save The Children kvůli útoku dočasně přerušila svou činnost v zemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků