Hlavní obsah
Záchranáři pátrají po tělech i v řece Pesanggrahan. Foto: Enny Nuraheni , Reuters

Počet obětí protržené hráze v Indonésii vzrostl na 99

Počet obětí páteční tragédie v indonéské Jakartě, kde se protrhla hráz a vlna smetla jednu z městských čtvrtí, vzrostl na 99. Uvádí to ruská agentura RIA Novosti s odvoláním na indonéské zdroje. Nezvěstných zůstává 151 osob.

Záchranáři pátrají po tělech i v řece Pesanggrahan. Foto: Enny Nuraheni , Reuters
Počet obětí protržené hráze v Indonésii vzrostl na 99

„Byla nalezna těla 99 lidí. Nyní soustředíme své úsilí na nalezení dalších 151 lidí, kteří zůstávají nezvěstní,“ uvedl koordinátor záchranných prací Suyatno a pro agenturu AFP dodal: „Asi 400 záchranářů a více než 1000 policistů a vojáků začalo ráno hledat další těla." Operace pokračuje už čtvrtým dnem.

Suytano ovšem varoval, že pátrání nemusí být úspěšné: „Pro ty, které smetla vlna, je velmi malá šance, že přežijí.“

Počet nezvěstných neustále stoupá, jak se hlásí další a další příbuzní. Problémem je, že nebyla žádná evidence o počtu lidí žijících ve čtvrti Cireundeu, kde bylo zatopeno na 400 domů.  [celá zpráva]

Voda z protržené hráze zabíjela v Indonésii. Zdroj: Reuters/Stream.cz


Příčina tragédie se šetří. Hráz z roku 1933 se protrhla v době silných dešťů. Úřady tvrdí, že nevydržela tlak vody. Místní obyvatelé ovšem tvrdí, že na vině je nedostatečná údržba hráze, kterou před desítkami let postavili Holanďané.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků