Hlavní obsah
 

Po sesuvu půdy ve Freetownu je nezvěstných 600 lidí, mrtvých jsou čtyři stovky

Počet obětí záplav a následného sesuvu půdy, které postihly sierraleonské hlavní město Freetown, stoupl a blíží se čtyřem stovkám, uvedla BBC. Počet obětí se může ale vyšplhat až na tisícovku, šest set osob zůstává nezvěstných.

 
Po sesuvu půdy ve Freetownu je nezvěstných 600 lidí, mrtvých jsou čtyři stovky

„Celá společnost má teď smutek. Milovaní jsou stále nezvěstní, je jich přes šest set,“ uvedl mluvčí prezidenta Abdulai Baraytay. Toto číslo potvrdil i Červený kříž. Zpravodajka BBC popsala, jak jedna žena řekla zpravodajce BBC, že ztratila jedenáct příbuzných, další muž uvedl, že postrádá svou ženu, tchyni a děti.

Lidé u sesuvu půdy v Regentu

Foto: Reuters TV, Reuters

Vrchní koroner Sweneth Dumbuya v úterý večer potvrdil agentuře Reuters, že počet obětí stoupl: „Jak hledání pokračuje, shromáždili jsme skoro 400 těl, ale čekáme jich přes pět set.“

Utrhl se kus kopce

Foto: Manika Kamara, ČTK/AP

Bahno zavalilo domy, které prohledávají záchranáři a bezpečnostní síly.

Foto: Manika Kamara, ČTK/AP

Po silných deštích se v pondělí brzo ráno utrhl svah kopce Sugar Loaf a zavalil domy na předměstí Regent. Ulicemi se valilo bahno. Mnoho lidí v tu dobu spalo a nestačili utéci. [celá zpráva]

Lidé překračují rozvodněnou řeku na předměstí Freetown.

Foto: Reuters TV, Reuters

Spojené národy uvedly, že jejich týmy pomáhají se záchrannými akcemi. Obávají se propuknutí epidemií cholery, tyfu a úplavice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků