Hlavní obsah
 

Obětí požáru v obchodním centru v ruském Kemerovu je přes padesát, jsou mezi nimi i děti

Nejméně 53 obětí na životech si vyžádal požár nákupního a zábavního centra v Kemerovu na Sibiři. Je mezi nimi i devět dětí. Oznámila to v pondělí agentura TASS s odvoláním na místní krizový štáb. Původní bilance uváděla 37 mrtvých, pak se zvýšila na 48 obětí, které potvrdil tajemník ministerstva pro mimořádné události Vladlen Aksenov.

 
Obětí požáru v obchodním centru v ruském Kemerovu je přes padesát, jsou mezi nimi i děti

„V kině bylo objeveno ještě pět mrtvých těl. Celkový počet obětí tak činí 53,” řekl TASSu představitel štábu záchranářů. Dodal, že 12 lidí leží v nemocnici, z toho dva jsou ve vážném stavu. Dalších 36 osob bylo ošetřeno ambulantně.

Zopakoval, že nezvěstných je šestnáct: „Mohou se nalézat v kinosálech, které se propadly ze čtvrtého na třetí podlaží.”

Mezi oběťmi jsou i děti, včetně jedenáctileté příbuzné gubernátora Kemerovské oblasti Amana Tulejeva.

Úřady slíbily zaplatit pohřby, jakož i vyplatit rodinám obětí po miliónu rublů (asi 360 000 Kč).

Požár nákupního a zábavného centra v Kemerovu na Sibiři

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Požár obchodního a zábavního centra v Kemerovu na Sibiři propukl ještě v neděli, uhasit se jej podařilo až dnes. Záchranáři se následně pustili do rozebírání trosek v pátrání po nezvěstných. [celá zpráva]

„Požár byl uhašen, začalo úplné rozebírání trosek. Dým nad obchodním centrem prakticky zmizel. Hasiči ještě polévají vodou doutnající konstrukce, aby nepřipustili opětovné rozdmýchání plamenů,” uvedl mluvčí štábu.

Požár nákupního a zábavného centra v Kemerovu na Sibiři

Foto: Handout, Reuters

Kvůli požáru byli zatčeni tři lidé, včetně ředitelky centra, bývalé poslankyně vládní strany Jednotné Rusko Naděždy Suddenokové. V médiích se již objevilo, že příčiny požáru se vyšetřují podle paragrafů o usmrcení z nedbalosti, o porušení požárních předpisů s následkem smrti a o poskytování služeb neodpovídajících požadavkům bezpečnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků