Hlavní obsah
Policejní stanice Endeavour Hills v Melbourne, kde útočil mladý Afghánec. Foto: Reuters TV, Reuters

Na policisty v Austrálii útočil islámský radikál, nemusel být sám

Na policejní stanici v australském Endeavour Hills v Melbourne zastřelili v úterý 18letého Abdula Numana Haidera, který zaútočil nožem na dva policisty. Ti ho měli vyslechnout kvůli podezření z vazeb na islámské radikály. Úřady se podle čtvrtečního vyjádření obávají, že nemusel jednat osamoceně, uvedly BBC a australská ABC.

Policejní stanice Endeavour Hills v Melbourne, kde útočil mladý Afghánec. Foto: Reuters TV, Reuters
Na policisty v Austrálii útočil islámský radikál, nemusel být sám

Haider bodl jednoho policistu, když se mu pokoušel podat ruku. Pak bodl dalšího. První tasil zbraň a zastřelili ho. Oba policisté jsou po operacích ve stabilizovaném stavu.

Mladík byl předvolán na protiteroristické oddělení, protože v minulém týdnu při zátahu na islámské radikály v Brisbane a Sydney měl nést vlajku Islámského státu.

Australské policejní expertka zajišťuje důkazy a útoku islámského radikála v in Melbourne.

Foto: Julian Smith, ČTK/AP

Haider, který se před deseti lety přistěhoval s rodinou z Afghánistánu, měl vazby na islámské radikály a byl podezřelý z terorismu.

Podle policejního šéfa státu Victoria Kena Laye je možné, že útok mohl být součástí širší akce: „Je tu informace, že v době, kdy přišel na policejní stanici, mluvil s dalšími lidmi. Zatím ale není jasné, zda s ním byli tito lidé na policejní stanici, nebo ho před ní vysadili, či na něj čekali.“

Policejní vozy před melbournskou policsjní stanicí Endeavour Hills. kde útočil mladík

Foto: Reuters TV, Reuters

Australská policie uspořádala zátah na islámské radikály, když se dozvěděla, že by mohli unést náhodně vybraného Australana a uříznout mu hlavu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků