Hlavní obsah
Foto: Mapy.cz

Kurily zasáhlo zemětřesení

Zemětřesení o síle 7,2 stupně zasáhlo ve středu ráno oblast v Tichém oceánu u Kurilských ostrovů na východě Ruska. Na Kurilách bylo vyhlášeno varování před vlnou tsunami, uvedla agentura Interfax s odvoláním na kamčatskou odbočku geofyzikální služby ruské akademie věd. Otřesy si podle agentury TASS nevyžádaly oběti, ani nezpůsobily závažnější škody.

Foto: Mapy.cz
Kurily zasáhlo zemětřesení

„Otřesy ve 14:49 místního času (03:49 SEČ) vycházely z hloubky 50 kilometrů. Epicentrum se nacházelo 226 kilometrů jihovýchodně od města Severo-Kurilsk, 438 kilometrů jižně od Petropavlovska-Kamčatského,” citoval Interfax nejmenovaného vědce z geofyzikální služby. Ten dodal, že v Petropavlovsku-Kamčatském padaly předměty v bytech, rozhoupal se nábytek a lidé vybíhali na ulice.

„V Severo-Kurilsku na severu Kuril hrozí po silném zemětřesení tsunami,” varoval. Podle sdělení správy Sachalinské oblasti  se evakuovali lidé na ostrově Paramušir: „Obyvatele Severo-Kurilsku odvádějí na vyvýšená místa.” Řízení operace převzal gubernátor.

Američtí seismologové podle agentury Reuters zprvu odhadli sílu zemětřesení na 7,8 stupně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků