Hlavní obsah
Severokorejský vůdce Kim Čong-un na hoře Pektu Foto: KCNA, Reuters

KLDR: Rakety budeme testovat dál, opovažte se nám v tom bránit

Pchjongjang bude pokračovat v testování raket navzdory rostoucímu vojenskému napětí mezi Severní Koreou a Spojenými státy. Zpravodajské stanici BBC to řekl náměstek severokorejského ministra zahraničí Han Song-rjol.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un na hoře Pektu Foto: KCNA, Reuters
KLDR: Rakety budeme testovat dál, opovažte se nám v tom bránit

„Budeme provádět další raketové testy na týdenní, měsíční a roční bázi,” prohlásil. Pohrozil rovněž „totální válkou” v případě amerického vojenského zásahu.

Americký viceprezident Mike Pence v pondělí uvedl, že „éra strategické trpělivosti” se Severní Koreou je u konce. [celá zpráva]

KLDR o víkendu podnikla u svého východního pobřeží další test rakety, ale neúspěšný. Velitelství amerických sil v Tichomoří uvedlo, že raketa explodovala několik sekund po svém odpálení.

„Chceme, aby Severní Korea upustila od svého bezohledného vývoje jaderných zbraní, a také jejich neustálé používání a testování balistických raket je nepřijatelné,” uvedl Pence. „V uplynulých dvou týdnech se svět stal svědkem síly a odhodlání našeho nového prezidenta (Donalda Trumpa) při akcích v Sýrii a Afghánistánu,” upozornil.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí řekl, že doufá, že Spojené státy se zdrží jednostranných akcí vůči KLDR, jako byl nedávný útok střelami Tomahawk na leteckou základnu vládních sil v Sýrii. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků