Hlavní obsah
 

Jednoho z vůdců hongkongských protestů zbili kladivy

Vůdce jedné z demokratických skupin v Hongkongu Jimmi Sham skončil v nemocnici poté, co byl ve středu napaden skupinou pěti mužů ozbrojených kladivy, uvedla stanice BBC. Po útoku zůstal ležet na ulici.

 
Jednoho z vůdců hongkongských protestů zbili kladivy

Sham stojí v čele Fronty za občanská lidská práva (CHRF). Napaden byl krátce poté, co byla správkyně města Carrie Lamová vypískána a nemohla dokončit svůj projev. Podle CHRF byl ve čtvrti Ming Kok na poloostrově Kowloon napaden skupinou pěti mužů ozbrojených kladivy. Ti ho srazili na zem a způsobili mu zranění hlavy.

Sham, který byl při vědomí, byl převezen do nemocnice. Je ve stabilizovaném stavu. Svým příznivcům vzkázal, že „zůstává oddán ideálu nenásilí“. Poděkoval také policii, že mu rychle přišla pomoci, a vyzval ji, aby zjistila, kdo stojí za útokem. Sham byl už jednou napaden.

Hongkongský aktivista Jimmy Sham je převážen do nemocnice.

Foto: Apple Daily, ČTK/AP

Hongkongské protesty se v posledních týdnech vyostřily a často je provází ničení obchodů nebo stanic metra, přičemž policie použila k rozehnání protestů nejen slzný plyn a obušky nebo střelbu gumovými projektily, ale také vodní děla a dokonce i ostrou munici.

CHRF připisuje útok zastáncům pevninské Číny, kteří napadali i jiné aktivisty bojující za větší demokracii v Hongkongu. „Není těžké spojit tento útok s šířícím se politickým terorem.“

Sham, který je většinou spojován s bojem za práva sexuálních menšin, se od propuknutí protestů v červnu podílel na uspořádání několika velkých protestních pochodů. Další by se měl uskutečnit v neděli.

Krev na místě, kde byl napaden hongkongský aktivista Jimmi Sham

Foto: Kim Kyung-hoon, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků