Hlavní obsah
Radovan Krejčíř

Jednání s Krejčířem soud v JAR znovu odložil

Jihoafrický soud ve čtvrtek opět odložil jednání v procesu, ve kterém je uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř obviněn z podílu na tři roky staré vraždě libanonského podnikatele Sama Issy. Informoval o tom jihoafrický server News24. Další jednání se podle něj bude konat 22. listopadu.

Radovan Krejčíř
Jednání s Krejčířem soud v JAR znovu odložil

Řízení provázejí odklady již osm měsíců, hlavně kvůli problémům s Krejčířovým právním zastoupením. V pondělí 14. listopadu soud oznámil, že Krejčíř si musí urychleně vybrat, zda se bude hájit sám, nebo přijme nabízenou právní pomoc.

Spolu s dalšími čtyřmi lidmi čelí obvinění z podílu na vraždě vraždě Issy. Tento údajný obchodník s drogami byl původně považován za Krejčířova pobočníka a podle prokurátora zemřel proto, že mu český podnikatel nechtěl vrátit peníze.

Krejčíř si v Jihoafrické republice již začal odpykávat trest za únos a mučení a je obžalován ještě v několika dalších kauzách, včetně pokusu o útěk z vězení.

V České republice byl pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Tepláren Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5, za což dostal souhrnný trest 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal nepravomocně za mříže na 15 let, mimo jiné za přípravu vraždy celníka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků