Hlavní obsah
 

Desítky mrtvých a milióny evakuovaných. Japonsko zasáhly mohutné záplavy a sesuvy půdy

Intenzivní deště na západě Japonska si vyžádaly podle nejnovějších údajů 48 mrtvých. Tragická bilance ale zřejmě nebude konečná. Podle místních médií se totiž další padesátka lidí stále pohřešuje.

 
Desítky mrtvých a milióny evakuovaných. Japonsko zasáhly mohutné záplavy a sesuvy půdy

Přívalové srážky způsobily sesuvy půdy a záplavy, které ničí domy a auta. Úřady nařídily či doporučily evakuaci 4,7 miliónu lidí. Zmobilizovaly také okolo 48 tisíc příslušníků ozbrojených sil, policistů a hasičů, aby pátrali po lidech uvízlých v pasti živlů, raněných či mrtvých, vylíčila agentura Kjódó.

Nejhůře postiženou je prefektura Hirošima.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Nejhůře byla zřejmě zasažena prefektura Hirošima s 23 smrtelnými případy. Dalších 17 mrtvých hlásí úřady v západojaponské prefektuře Ehime. V prefektuře Okajama šest dělníků skončilo pod troskami továrny, kterou zničil sesuv půdy.

V prefektuře Koči během hodiny napršelo 90 milimetrů srážek

Foto: Shingo Nishizume, ČTK/AP

Meteorologové varovali od čtvrtka před průtržemi mračen, záplavami, sesuvy půdy a údery blesků. Nadále vybízejí k maximální ostražitosti. Rekordní srážky předpovídají na neděli. V prefektuře Koči během hodiny napršelo 90 milimetrů srážek, předpověď ale varuje i před 250 milimetry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků