Hlavní obsah
Školačky v Indii se modlí za pohřešované z malajsijského boeingu. Foto: Reuters

Definitivně potvrzeno. Kus křídla nalezený na Mauriciu je ze zmizelého boeingu

Kus letadlového křídla, který se v květnu našel na ostrově Mauricius, pochází z malajsijského boeingu zmizelého před více než dvěma lety během přeletu z Malajsie do Číny. V pátek to podle agentury AP s naprostou jistotou oznámili australští vyšetřovatelé. Experti se domnívají, že se stroj potopil v Indickém oceánu.

Školačky v Indii se modlí za pohřešované z malajsijského boeingu. Foto: Reuters
Definitivně potvrzeno. Kus křídla nalezený na Mauriciu je ze zmizelého boeingu

Australští vyšetřovatelé, kteří vedou mezinárodní pátrání po ztraceném Boeingu 777, našli na dílu z Mauricia část výrobního čísla, které jednoznačně prokázalo, že díl je ze zmizelého letounu.

Fotografie kusu letadla nalezeného na Mauriciu zveřejněná na Twitteru.

Závěr Australanů už potvrdilo i malajsijské ministerstvo dopravy.

Letoun s 239 lidmi na palubě zmizel z radarů 8. března 2014. Záznamy ukázaly, že se z neznámých příčin vychýlil z kurzu a stočil se na jih. Podle vyšetřovatelů dopadl do vod v odlehlé části na jihu Indického oceánu. Vrak se ale nepodařilo najít a pátrání v posledně vytyčené oblasti o rozloze 120 000 kilometrů čtverečních má skončit v prosinci, pak už nebude obnoveno. [celá zpráva]

Kus křídla není jediným nalezeným dílem. Několik kusů se od loňského roku našlo na Mauriciu, Réunionu, Madagaskaru či v Tanzanii.

Související téma:

Boeing 777

Foto: Boeing

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků