Hlavní obsah

Cisterny s palivem pro armády NATO v Afghánistánu skončily v plamenech

Nejméně devět cisteren převážejících palivo pro síly NATO v Afghánistánu bylo zničeno poté, co exploze jedné z nich vyvolala v neděli večer v jihozápadním Pákistánu rozsáhlý požár. Informovala o tom v pondělí agentura AFP s odvoláním na oficiální činitele.

Cisterny s palivem pro armády NATO v Afghánistánu skončily v plamenech

Podle agentury Reuters se cisterny staly terčem útoku, i když to zatím pákistánská policie nepotvrdila a říká, že mohlo jít i o nehodu.

Nákladní automobil explodoval v neklidné provincii Balúčistán, asi 45 kilometrů od přístavu Karáčí, kde byly cisterny naloženy palivem, než se vydaly na cestu do Afghánistánu. Při výbuchu a požáru nebyl nikdo zabit ani zraněn; řidiči cisteren právě jedli v motelu a cisterny zaparkovali na odstavné ploše.

Pozemní dodávky pohonných hmot pro síly NATO v Afghánistánu přes Pákistán byly obnoveny před necelými dvěma týdny za zpřísněných bezpečnostních opatření. Pětiměsíční přerušení přepravy si vyžádala série útoků ozbrojenců.

Hořící cisterny s palivem pro síly NATO v Balúčistánu

Foto: Stringer/pakistan, Reuters

Bojová mise NATO v Afghánistánu má skončit příští rok. Pákistán a USA podepsaly dohodu, která umožňuje projíždět zásobovacím konvojům NATO přes pákistánské území do Afghánistánu až do konce roku 2015.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků