Hlavní obsah

Češi obvinění z únosu v Thajsku nepřišli k soudu, jsou asi na útěku

Dvojice Čechů obviněných v Thajsku z podílu na únosu muže z Nizozemska nepřišla ve čtvrtek k soudu ve městě Pattaya. Oběma hrozí kvůli pravděpodobnému útěku vydání zatykače, řekl český velvyslanec v Bangkoku Ivan Hotěk.

Češi obvinění z únosu v Thajsku nepřišli k soudu, jsou asi na útěku

Pohřešovaní čeští občané byli zatčení v Thajsku kvůli podílu na únosu muže z Nizozemska v půlce dubna. Z vězení se dostali na kauci ve výši 400 000 thajských bátů (234 840 korun). [celá zpráva]

Česká konzulka v Bangkoku Božena Kunová, která informace o kauci získala telefonicky od thajské policie, naznačovala, že oba mohou uprchnout. V Thajsku není podle ní těžké obstarat si falešné doklady. Všechny hraniční přechody byly nicméně varovány, aby muže nepouštěly.

Výše trestu, který oběma obviněným hrozí, není podle Hoťka zatím známa, protože teprve měli být seznámeni s obžalobou. Vzhledem k jejich zmizení může být navíc ještě rozšířena o další body a mužům hrozí i propadnutí kauce.

Gangsterský únos

Případ popsal list Pattaya Daily News, který citoval policejního komisaře. Češi měli na příkaz Poláka Roberta Stirringa unést nizozemského podnikatele Willema Janssena. Ten Polákovi údajně dlužil peníze.

Při únosu na Holanďana namířili zbraň a 12. dubna ho donutili nastoupit do auta a převezli ho na místo, kde byl vězněn. Za jeho propuštění únosci požadovali 90 000 eur. Po zaplacení výkupného byl unesený propuštěn.

Policii se podařilo odhalit totožnost únosců a zadržet je. List uvedl, že oba Češi se k únosu přiznali a zavedli policisty do třípodlažní budovy, kde svou oběť věznili, zatímco čekali na převod peněz. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků