Hlavní obsah

Povodně, které postihly celou rovníkovou Afriku, si vyžádaly na 250 obětí. Postihly půldruhého miliónu lidí, přičemž 600 000 jich ztratilo střechu nad hlavou. Nedaří se k nim dostat potřebnou humanitární pomoc, protože řada míst je odlehlých a navíc je voda odřízla.

Celou rovníkovou Afriku postihly rozsáhlé povodně

Světový potravinový program žádná na pomoc pro nejvíce postiženou Ugandu 60 miliónů dolarů. Postižena byla většina rovníkové Afriky od Senegalu, Mali a Burkiny Fasso ležící na západě Afriky přes Niger, Nigérii a Čad až k východoafrickým zemím Súdánu, Etiopii, Ugandě a Keni.

Na severu Ghany se vylila řeka Volta poté, co oblast zasáhly v půlce měsíce prudké deště. V pátek ukončili návštěvu postižených oblasti ghanští úředníci a zástupci humanitárních organizací, kteří zjišťovali výši škod i velikost potřebné pomoci. Do řady odříznutých míst se nedostali. Potřeba jsou nejen stany a pitná voda, ale také velké množství potravin, protože nejhorší povodně za několik desetiletí zničili veškerou úrodu.

Africké země postižené povodněmi. Mapa: NOVINKY/ Ondřej Krynek

Situace je tak vážná, že OSN dokonce odvolala jeden vrtulník z humanitární krizí zmítaného súdánského Dárfúru, aby pomáhal lidem postiženým povodněmi. Potřeba jsou však ještě další dva.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků