Hlavní obsah
Zničená dodávka japonského řidiče, který srážku s Američanovým vozem nepřežil. Foto: , ČTK/AP

Americkým vojákům v Japonsku zakázali alkohol

Velení americké armády zakázalo desetitisícům vojáků dislokovaným v Japonsku konzumaci alkoholu. Reaguje tím na autonehodu jednoho ze svých příslušníků na ostrově Okinawa, při níž zemřel místní obyvatel. Americký voják podle všeho řídil namol opilý.

Zničená dodávka japonského řidiče, který srážku s Američanovým vozem nepřežil. Foto: , ČTK/AP
Americkým vojákům v Japonsku zakázali alkohol

Nehoda se udála v neděli a alkohol při ní „mohl sehrát roli“, připustil Pentagon. Americký voják se svým nákladním vozem naboural do dodávky, jejíž japonský řidič nepřežil.

Policie podle agentury Reuters Američanovi naměřila trojnásobně nadlimitní množství alkoholu v krvi. Podle Reuters se jedná o příslušníka námořní pěchoty, jenž už byl obviněn z nedbalosti při řízení s následkem smrti.

Americké velení proto vojákům nejenže zakázalo alkohol, ale také jim nařídilo, aby do odvolání neopouštěli své základny. Vojáci mají rovněž povinně podstoupit školení na téma alkohol.

Foto: David Ryneš, Yahoo Maps

V Japonsku se nachází největší americký zahraniční kontingent, přičemž zhruba 26 000 vojáků z celkového počtu 54 000 působí na Okinawě na jihu země.

Část japonské veřejnosti proti jejich přítomnosti dlouhodobě protestuje. Američané plánují přemístění části vojáků do méně obydlených míst ostrova, ale mnoho místních obyvatel požaduje jejich definitivní odchod za hranice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků