Hlavní obsah
Pákistánci na místě jednoho z předchozích amerických raketových útoků Foto: Reuters

Američané zasáhli na území Pákistánu školu, osm žáků zahynulo

Až osm studentů islámské školy v Pákistánu zahynulo ve čtvrtek při raketovém útoku, který místní úřady připisují Američanům. Dalších šest osob bylo zraněno při tomto raketovém útoku na město Siradžal Alúm v kmenové oblasti při hranicích s Afghánistánem. Náboženskou školu madrásu zasáhly dvě rakety vypálené z bezpilotních letadel.

Pákistánci na místě jednoho z předchozích amerických raketových útoků Foto: Reuters
Američané zasáhli na území Pákistánu školu, osm žáků zahynulo

„Útok zničil část madrásy,“ cituje agentura DPA jednoho z místních úřadníků odpovědných za bezpečnost. „Z trosek bylo vyzvednuto osm těl,“ dodal. BBC ale uvádí jen sedm obětí.

Místní novinář a kmenový stařešina Málik Mamtaz sdělil, že všichni mrtví a zranění byli ve věku mezi 12 a 18 let.

Představitelé Tálibánu po útoku oblast izolovali a zraněné převezli do nemocnice v Miranšáhu, jež je centrem provincie Severní Vazíristán.

Terčem útoku zřejmě byl dům afghánského velitele Tálibánu Džalaladína Hakkáního. Velitel Tálibánu je považován za blízkého spolupracovníka Usámy bin Ládina.

Od září Spojená státy několikrát zaútočili na pákistánské území. Většinou útoky podnikly pomocí bezpilotních letadel, i když nasazeni do nich byli i výsadkáři

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků