Hlavní obsah

Američané prověřují činnost evropských pojišťoven v Íránu

Newyorský finanční regulátor požádal evropské společnosti Lloyd's of London a Swiss Re o detaily jejich dohod spojených s dodávkami do Íránu. Žádost je součástí vyšetřování aktivit 20 neamerických zajišťovacích firem souvisejících s Íránem.

Američané prověřují činnost evropských pojišťoven v Íránu

Píše o tom list Wall Street Journal s odvoláním na kopii dopisu superintendanta newyorského oddělení úřadu pro regulaci finančních služeb Benjamina Lawského.

Lawsky podle listu požádal firmy o detaily jejich podnikání s lidmi nebo podniky napojenými na Írán. Důvodem jsou důkazy, že nejméně tři firmy si pojistily dodávky do Íránu.

V Lloyd’s ani Swiss Re nebyl k zastižení nikdo, kdo by se ke zprávě vyjádřil.

Spojené státy a Evropská unie loni zavedly sankce proti Íránu, jejichž součástí je i omezení pojištění dodávek. Tyto kroky mají ztížit Íránu prodej ropy a omezit příliv financí do jeho jaderného programu, který je podle zemí Západu zaměřen na vývoj jaderných zbraní. Írán však tvrdí, že jeho jaderný program je určen pouze pro civilní využití, napsala agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků