Při prohledávání saúdskoarabského konzulátu a rezidence konzula v Istanbulu se našly otisky prstů jednoho z 15 podezřelých z vraždy novináře, a sice forenzního experta Saláha Muhammada Tubajdžího, uvedl server televize Al-Džazíra. Jeho otisky se prý nacházely kolem zásuvky na konzulátu.

Turecká média tvrdí, že novinář byl na konzulátu zavražděn. Z kamerových záznamů vyplývá, že budovu neopustil. Zdroj v turecké policii podle webu Al-Džazíra sdělil, že 11 minut dlouhý audiozáznam dokládá, že Chášakdží byl bit, už když vstoupil do budovy konzulátu. Rijád vše vehementně popírá.

Snímek z bezpečnostní kamery má údajně zachycovat Džamála Chášakdžího při příchodu na saúdský konzulát v Istanbulu.

Snímek z bezpečnostní kamery má údajně zachycovat Džamála Chášakdžího při příchodu na saúdský konzulát v Istanbulu.

FOTO: Reuters Tv, Reuters

Policie už 6. října uvedla, že konzulát ve stejné době jako novinář navštívilo 15 saúdskoarabských úředníků, kteří přiletěli dvěma letadly z Rijádu. Tým saúdskoarabských agentů podle tureckého zdroje amerického listu The New York Times prý novinářovo tělo rozřezal speciální pilou.

Zmizelý saúdský novinář Džamál Chášukdží na archivním snímku.

Zmizelý saúdský novinář Džamál Chášakdží na archivním snímku.

FOTO: Hasan Jamali, ČTK/AP

Al-Džazíra s odkazem na své zdroje napsala, že nikdo z 15 podezřelých nepřicestoval do Turecka na falešný pas. Server také s odvoláním na nejmenovaný zdroj uvedl, že osoba blízká Chášakdžímu poskytovala Saúdské Arábii informace od chvíle, kdy přijel do Turecka.

Americký prezident Donald Trump v pátek uvedl, že předpokládá, že Chášakdží je mrtvý a že americká odpověď Saúdské Arábii bude pravděpodobně „velmi přísná“. Stále ale čeká na zprávu, co přesně se s ním stalo.