Nejhůře postižena jsou města na východě a jihu ostrova, včetně města Kao-siung, kde byly zrušeny veškeré domácí lety a množství mezinárodních. Kromě leteckého provozu je omezena i doprava po železnici na jihu Tchaj-wanu. V pohotovosti jsou čtyři tisíce tchajwanských vojáků a policistů.

Přívalové deště by podle meteorologů mohly způsobit sesuvy půdy a bleskové záplavy. Tchajwanské úřady se proto připravují na další možné evakuace. Úřady nařídily evakuaci 1500 lidí.

Tajfun rovněž pokácel sloupy elektrického vedení, jinde na dráty spadly stromy. To vedlo k přerušení dodávek proudu do 550 tisíc domácností, sdělilo středisko pro nouzové operace. "Škody způsobené tajfunem Meranti dále porostou," předpověděla mluvčí střediska.

Nejhorší škody se ale očekávají v Číně. Podle meteorologických modelů by bouře mohla zasáhnout provincie Kuang-tung a Fu-ťien. V případě, že se Meranti dostane do první jmenované provincie, může jít o nejhorší přírodní katastrofu svého druhu za posledních sedmačtyřicet let, varuje agentura Nová Čína.