Podle svých slov si najal dva oficiální průvodce, kterým zaplatil 50 tisíc dolarů (asi 1,5 miliónu korun). Domníval se, že jeho „výlet“ je zcela legální.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Než jsem ho zabil, netušil jsem, že lev byl celebritou, že má obojek a vědci jej studují,“ řekl v místním listu The Star Tribune. Činu prý dodatečně lituje.

Zvíře při lovu nejprve odlákal z parku na mršinu, pak je střelil šípem. Tento způsob má lov legalizovat, protože zvíře není zabito na území parku.

Zraněného lva dostihli za 40 hodin a dorazili ho ranou z pušky. Po zastřelení lovec lvu uřezal hlavu a zvíře stáhl. Mršinu našli strážci o několik dní později. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Lev Cecil na archivních záběrech

Třináctiletého lva sledovali vědci z Oxfordské univerzity. Upozornili na to, že Palmer nezabil jen lva, ale de facto i jeho šest mláďat. Nový samec, který převezme smečku, je totiž zabije, aby se mohl se samicemi hned pářit sám.

Lovec a průvodci se prý snažili zničit i obojek, který lev nosil.

Palmer byl už jednou souzen kvůli lovu. V roce 2006 dostal pokutu 3000 dolarů za to, že ve Wisconsinu zastřelil medvěda mimo území vyhrazené k lovu.

Dva průvodci už byli zatčeni a obviněni. Místní svaz průvodců už přiznal, že jeho lidé jsou do případu zapojeni. Hrozí jim pokuta až 20 000 dolarů či odnětí svobody na patnáct let.