Popkov vraždil v druhé polovině 90. let, kdy v Angarsku po večerech a v noci mizely mladé ženy, jejichž mrtvoly se později nacházely v lesích, u silnic či na hřbitovech v okolí města. Oběťmi se nestávaly jen prostitutky, ale také například učitelka a prodavačka. Řádění „angarského maniaka" budilo v regionu paniku, než vraždění náhle ustalo; Popkov později vysvětlil, že se nakazil pohlavní nemocí, která jej připravila o vražedné nutkání.

Nicméně vyšetřovatelé bývalého policistu podezírají, že může mít na svědomí i více než čtyři desítky životů. „Vyšetřování v tomto směru jsme již zahájili, Popkovova vina se prověřuje," řekla agentuře TASS Karina Golovačovová z týmu irkutských vyšetřovatelů.

Svědkyně ho identifikovala už před 17 lety

Popkov jako policista dlouho unikal podezření, přestože jej prý už v roce 1998 identifikovala jedna ze dvou dívek, která útok přežila. Policistovi ale postačila výmluva, že je asi násilníkovi podobný, a podezíravý prokurátor byl přeložen. Případ byl vyřešen až po letech, a to při obnoveném vyšetřování.

Kriminalisté v několika případech zaznamenali na místě činu stopy pneumatik terénního vozu Lada Niva. Analýzy DNA majitelů všech těchto vozů v okolí se stopami zanechanými na tělech zavražděných žen nakonec vedly k odhalení. V roce 2012 byl Popkov zatčen ve Vladivostoku.

„Říkal, že zabíjel pouze ženy, které mu vlezly do auta a chtěly se pobavit. Ale svědectví dvou přeživších této verzi odporují," uvedla v ruské televizi prokurátorka Olga Mužikovová. ”Lákal ženy do svého auta. Je to obyčejný sériový vrah," dodala.

Soudní proces se odehrával za zavřenými dveřmi, média se dostala jen na vynesení rozsudku.