„Koupil jsem si kávu s sebou a pak jsem se posadil venku, abych si vyřídil telefonát. Stalo se to během pár minut, během nichž jsem telefonoval. Nevím, jestli ten muž byl uvnitř, už když jsem tam byl já, anebo tam vešel o chvíli později. Každopádně se to událo velmi rychle,“ vylíčil pro televizi SkyNews novinář Chris Kerry.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Dodal, že zákazníci ještě nějakou chvíli seděli na svých místech a nic zvláštního neregistrovali.

Jedna žena se stále snažila dostat dovnitř a divila se tomu, že je vchod zamčený, když jsou uvnitř lidé.

ČTĚTE TAKÉ
Únosce v kavárně v Sydney chce vlajku Islámského státu a hrozí bombami

„Pak ten muž otevřel svoji tašku a ukázal jí zbraň, aby se jí zbavil,“ popsal svědek, který scénu sledoval. Žena pak podle něj utekla a varovala ostatní, že uvnitř je muž se zbraní. Únosce působil klidně, doplnil svědek.

Podle jiného svědka se zprvu zdálo, že se jedná o loupežné přepadení. „Přišel jsem ke dveřím. Všichni seděli u stolů a dveře byly zamčené, což bylo divné, protože ty nikdy zamčené nebyly.

Jeden chlápek s pokrývkou hlavy a bradkou chodil kolem. Jiný muž mi řekl, že to je loupežné přepadení. Pak dorazila policie a oblast uzavřela. V tu chvíli se všichni uvnitř postavili k oknům a položili na ně ruce,“ řekl.