Američané reagovali podle televize NBC novým směrem vyšetřování na informace, že dva pasažéři, jejichž jména figurují na seznamu cestujících pohřešovaného letadla, jsou naživu a že jim byly při minulých cestách do Asie ukradeny pasy. Jde o občany Itálie a Rakouska.

Americké úřady zatím souvislost ukradených pasů přímo s terorismem nezjistili. Podle nich je také možné, že tyto případy mohou souviset s jinými zločiny, například s pašováním drog. "Ještě jsme spojitost s terorismem nenalezli, zatím je velmi brzy a rozhodně není nic definitivní," řekl NBC nejmenovaný činitel.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Příbuzní cestujících na letišti v Pekingu

Zdroj: Reuters

Sedmatřicetiletý Luigi Maraldi, jehož jméno je na seznamu osob, jež byly na palubě pohřešovaného malajského letadla, ráno telefonoval otci. "Neboj se, to nejsem já, kdo byl na palubě, já jsem v pořádku," řekl mu.

Otec se prý naštěstí až do té doby nedíval na televizi, takže o tom, že by syn mohl být mezi pohřešovanými, nevěděl. Italské sdělovací prostředky upozornily, že Maraldi byl mezi pasažéry.

Maraldi sdělil, že když byl před několika měsíci v Malajsii, ukradli mu pas. Po návratu do Itálie si nechal vystavit nový. Italská policie měla nahlášenu ztrátu, takže do poslední chvíle doufala, že Maraldi je naživu. Druhý ukradený pas patřil Rakušanovi Christianu Kozelovi.

Na moři byly objeveny velké olejové skvrny

Vietnamská letadla několik hodin po hlášení o nezvěstném stroji podle agentur upozornila na velké olejové skvrny na moři jižně od Vietnamu. Mohly by být prvním důkazem o havárii malajského letadla. [celá zpráva]

Do pátrací akce se kromě Malajsie a Vietnamu zapojily Čína, Filipíny, Singapur a USA. Skoro dvě třetiny pasažérů byly z Číny.

Letecký pohled na ropnou skvrnu, která má být důkazem o pádu letadla.

Letecký pohled na ropnou skvrnu, která má být důkazem o pádu letadla.

FOTO: Stringer, Reuters