Mannan neupřesnil totožnost osob, o které se jedná, ani to, kdy by se s popravami mohlo začít. "Všichni nebudou letos popraveni, ale určitě se v letošním roce nějaká poprava uskuteční," dodal.

V Indonésii se popravuje zastřelením popravčí četou. Celkem je v současnosti v indonéských věznicích 111 osob odsouzených k trestu smrti, ale většina z nich má ještě možnost pokusit se o odvolání. Mezi nimi je i britská babička, která byla minulý měsíc odsouzena k trestu smrti za pašování kokainu, anebo dva Australané, kteří se rovněž pokoušeli o pašování drog.

Zimbabwe najala nového kata

Popravy se chystají ale i v Zimbabwe. Tato země zatím nepopravila žádného ze 76 odsouzených k trestu smrti, kteří na popravu čekají. Poslední zimbabwský kat odešel do důchodu v roce 2005 a od té doby se země prý snažila najít nového člověka ochotného popravovat oběšením odsouzené k trestu smrti.

Vláda opakovaně zadávala inzerát hledající nového kata v tisku, ale nikdo o tuto práci neměl zájem. Vhodný kandidát se prý objevil v loňském roce a místní tisk spekuluje o tom, že pochází z Malawi.