Podle NHC Ernestovy větry zrychlily během neděle už na 95 kilometrů v hodině a do kategorie hurikánů by měl postoupit v pondělí pozdě odpoledne nebo večer. Téhož dne proletí jižně od Kajmanských ostrovů a podél letovisek na mexickém východním pobřeží poloostrova Yucatán se bude přesunovat k Mexickému zálivu.

Kvůli očekávaným lijákům si Jamajčané začali dělat zásoby především pitné vody, chleba a konzerv. Úřady nařídily rybářům v pásmu ostrůvků Pedro Cays, aby se evakuovali na hlavní ostrov.

V neděli dopoledne se oko bouře nacházelo zhruba 450 kilometrů jihovýchodně od jamajské metropole Kingstonu. Lijáky a vichry by mohly zasáhnout i jižní pobřeží Portorika a ostrova Hispaniola, který sdílejí Haiti a Dominikánská republika.

Nad Atlantickým oceánem se vytvořila další tropická bouře Florence, která se pohybuje zatím západním směrem. I ta by se měla podle očekávání změnit v hurikán; její předpokládaná trasa ale nemá vést přes Karibské moře, nýbrž na severozápad kolem ostrovů na severovýchodě regionu.