Hrozbu obsahuje videonahrávka v němčině, kterou al-Kajda umístila na internet. Podle agentury AFP na ní mluvčí prohlašuje, že pokud volby vyhraje dosavadní křesťanskodemokratická kancléřka Angela Merkelová, zažijí Němci "bolestné probuzení". AP cituje pasáž, ve které muž říká, že "pokud se lid rozhodne pro pokračování války (v Afghánistánu), vynese ortel sám nad sebou" a že "jakmile odejde (z Afghánistánu) poslední německý voják, odejde z Německa poslední bojovník svaté války".

Muž také vyzývá muslimy žijící v Německu, aby ve dvou týdnech následujících po volbách nepobývali nikde, kde nemusí.

Stejný muž vyhrožoval Německu už v nahrávce zveřejněné letos v lednu. Říká si Abú Talhá. Podle německých bezpečnostních služeb je to rodem Maročan, který občas pobýval v Bonnu.

Ministerstvo podrobnosti o nahrávce nezveřejnilo. V krátkém prohlášení pouze podotklo, že nadcházející volby poskytují zvlášť dobrou příležitost pro "propagandistické i operační akce teroristických skupin". Prokuratura a policie teď nahrávku vyhodnocují.

Německo má v Afghánistánu 4200 vojáků. Jsou součástí mezinárodních sil, které se snaží potlačit opětovně se vzmáhající povstalce z extremistického islámského hnutí Tálibán. Jeho režim, svržený na přelomu let 2001 a 2002, poskytoval islámskému terorismu pohodlné zázemí.