Podle mluvčího OSN Gordona Weisse, kterého cituje agentura AFP, je mezi mrtvými více než sto dětí. "Neustále jsme varovali před krveprolitím a masivní zabíjení civilistů, mezi nimiž je více než 100 dětí, tento víkend ukázalo, že krvavá lázeň se stala realitou," řekl Weiss.  

Tamilští rebelové v neděli oznámili, že amráda se podílela na "jatkách velkého rozsahu. V bezpečné zóně, kam se nemá střílet, našli přes 1200 těl. OSN vycházela ze zpráv místní nemocnice, která přijala 378 těl, 106 z nich patřilo dětem, uvádí tisková agentura UPI. 

"Záchranáři pracující v bezpečné zóně u Mullajtivu napočítali více než 1200 těl po jatkách ze sobotní noci a nědělního rána, při kterých srílanská armáda použila kazetovou munici, raketomety a děla," uvedl v neděli web Tamilů TamilNet s tím, že mohou být nalezna další těla.[celá zpráva]

Srílanská armáda obvinění z masakru popřela. Podle ní jde o vyfabrikovanou zprávu Tamilů, kteří se snaží zdiskreditovat armádu. 

Srílanská armáda se v posledních měsících snaží dobýt poslední baštu tamilských separatistů. Ti se drží na posledních několika čtverečných kilometrech obehnaných hliněným valem.

Vážně zraněná tamilská dívka

Vážně zraněná tamilská dívka FOTO: Reuters

V oblasti bojů zůstaly uvězněny desetitisíce lidí. Tamilové je nechtějí nechat odejít. Byli obviněni, že je používají jako živé štíty. Přestože jsou v oblastech, kde se nemá střílet, pravidelně je kosí dělostřelecké granáty.