Tucet mužů byl proudem zanesen asi 200 kilometrů od místa, kde trajekt před čtyřmi dny ztroskotal. Přeživší jsou zesláblí, ale v pořádku, uvedl plukovník námořnictva Jan Simamora, který velí záchranným operacím. Podle něj se dosud podařilo vylovit z moře 212 lidí. Většina byla v záchranných člunech, nebo se držela trosek plavidla.

"Snažíme se ze všech sil najít další. Doufáme, že lidé v záchranných člunech jsou dosud naživu," řekl Simamora. V teplých vodách je naděje, že by mohli přežít.

Podle indonéských úřadů na palubě trajektu Senopati Nusantara, který se potopil poté, co do něj po dobu deseti hodin v prudké bouři bušily až pětimetrové vlny, cestovalo 628 lidí. [celá zpráva]

Mylné zprávy o zachráněných z boeingu pobouřily příbuzné

Indonéská armáda dále pátrá také po troskách Boiengu 737-400 nízkonákladové společnosti Adam Air, který se zřítil v pondělí i se 102 lidmi na palubě cestou na ostrov Sulawesi. V úterý bylo oznámeno, že se podařilo už najít vrak a dokonce dvanáct přeživších, pak ale byla zpráva dementována, což velmi pobouřilo pozůstalé. [celá zpráva]

"Nechápu, jak mohou úřady být tak bezcitné a rozšiřovat fámy, aniž by myslely na strádání těch, kdo čekají na zprávy o svých milovaných," řekla Ima Kulata, která nemá zprávy o své sestřenici a dvou neteřích.

"Dali nám naději, že uvidíme své blízké, ale byla to falešná naděje," sdělil Dorce Sundalangi, jehož dcera byla na palubě stroje.