Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Notný zmatek zasel do svého týmu americký prezident Donald Trump, když během návštěvy Indie podle stanice NBC News prohlásil, že „USA jsou velmi blízko výrobě vakcíny proti koronaviru“. Bílý dům musel vzápětí přispěchal s „upřesněním“, že prezident hovořil o ebole, proti níž vakcínu americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil loni v prosinci.

Americký prezident Donald Trump Foto: Kevin Lamarque, Reuters
Trump si spletl koronavirus s ebolou

Trump, který na Twitteru překřtil koronavirus na „karonavirus”, si také pochvaloval, jak dobře USA nákazu zvládají. Potěšil ho podle stanice CNN zejména „stále se zlepšující stav všech nakažených Američanů“. „Koronavirus máme v USA pod kontrolou,“ pochlubil se.

USA v době Trumpova vyjádření hlásily 35 potvrzených případů koronaviru včetně několika Američanů, kteří se nakazili na výletní lodi a jsou hospitalizováni v Japonsku. Podle Nancy Messonierové z amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí jsou pacienti v Japonsku „vážně nemocní“.

Navíc Bílý dům požádal Kongres o mimořádných 1,8 miliardy dolarů (42 miliard
korun) na řešení epidemie Covid-19 a americké zdravotnické úřady ve středu vyzvaly občany, aby se začali připravovat na šíření nového koronaviru v USA.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků