Hlavní obsah
Německá krajní pravice kvůli domnělému znásilnění svolala několik demonstrací. Na ceduli vpravo je nápis Liso, jsme s tebou. Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Znásilnění migranty si 13letá německá Ruska vymyslela, přitom se za ni stavěl i Lavrov

Třináctiletá dívka z Berlína si únos a znásilnění migranty vymyslela. Berlíňanka s ruskými kořeny 11. ledna nepřišla do školy a třicet hodin se pohybovala neznámo kde. Po svém návratu tvrdila, že ji znásilnili mladíci blízkovýchodního nebo severoafrického vzezření. Na policii ale nakonec přiznala, že se nic takového nestalo.

Německá krajní pravice kvůli domnělému znásilnění svolala několik demonstrací. Na ceduli vpravo je nápis Liso, jsme s tebou. Foto: Hannibal Hanschke, Reuters
Znásilnění migranty si 13letá německá Ruska vymyslela, přitom se za ni stavěl i Lavrov

„Když byla Lisa po třech dnech (od údajného znásilnění – pozn. red.) vyslechnuta vyškolenými odborníky, opakovaně přiznala, že její příběh o znásilnění není pravdivý,“ potvrdil listu The Guardian německý státní zástupce Martin Stelner.

Případ nezletilé Berlíňanky pobouřil německou veřejnost a vedl ke vzedmutí protipřistěhovalckých nálad. Krajní pravice kvůli domnělému znásilnění svolala několik demonstrací, a případ se dokonce promítl do rusko-německých vztahů.

Ruská televize totiž odvysílala reportáž, v níž příbuzní dívky obviňovali německé úřady z toho, že se případem nedostatečně zabývaly.

Rozčilený Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov si v té souvislosti minulý týden stěžoval, že se německé úřady případ snažily zatajit z důvodu politické korektnosti, s níž Berlín přistupuje k uprchlické krizi. [celá zpráva]

„Doufám, že ty problémy s migrací nepovedou k pokusu politicky korektně přemalovávat skutečnost z nějakých vnitropolitických důvodů,” citovala šéfa ruské diplomacie agentura DPA.

Dívka, jejíž celé jméno úřady vzhledem k věku nezveřejnily, měla potíže ve škole, a když to učitelé sdělili rodičům, bála se jejich reakce. Utekla proto z domova neznámo kam. Analýza z dat dívčina mobilního telefonu prokázala, že noc na útěku strávila s kamarádem či kamarádkou, nikdo blízký ale z jejího údajného znásilnění obviněn nebyl.

Ještě v neděli přitom matka dívky v rozhovoru pro deník Der Spiegel tvrdila, že je na tom její dcera „velmi špatně a je v péči psychiatrů“.

Obvinění ale v popisovaném případu možná přece jen padne. Dívka měla podle německých médií dobrovolný sex se dvěma mladíky tureckého původu, což je vzhledem k jejímu věku nezákonné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků