Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman v Bělehradě Foto: ČTK/AP

Zeman v Bělehradě rozdával úkoly: Celá srbská vláda musí jezdit škodovkami

Zhruba polovina srbské vlády jezdí českými vozidly Škoda. V Bělehradě to v úterý řekl prezident Miloš Zeman. Zástupcům mladoboleslavské automobilky na Balkáně zároveň v nadsázce „uložil” úkol, aby škodovku používal každý člen vlády v Srbsku. Prezident automobilku podobně ocenil na podzim při své návštěvě ukrajinského Kyjeva.

Prezident Miloš Zeman v Bělehradě Foto: ČTK/AP
Zeman v Bělehradě rozdával úkoly: Celá srbská vláda musí jezdit škodovkami

"Vaším úkolem je, aby sto procent srbské vlády jezdilo vozy Škoda," žertoval Zeman při jednání se zástupci bělehradské pobočky české automobilky. Již během dne se vyjádřil v tom smyslu, že úkolem českých podnikatelů v Srbsku jsou investice, které povedou k likvidaci vysoké nezaměstnanosti v klíčové balkánské republice.

Český prezident se v průběhu svého prvního dne balkánského turné po Srbsku a Slovinsku setkal se srbským prezidentem Tomislavem Nikoličem a končícím předsedou vlády Ivicou Dačičem.

Zeman byl loni v říjnu na Ukrajině, kde během návštěvy ocenil fakt, že kancelář nyní svrženého prezidenta Viktora Janukovyče využívala k dopravě právě škodovky. Letos v lednu pak lobboval ve prospěch mladoboleslavského výrobce na česko-arménském podnikatelském fóru v Praze. Před arménským prezidentem prohlásil, že Škoda by se Arméncům jistě zamlouvala.

Škoda Superb 3,6 V6 L&K

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Sám Zeman jezdí nejsilnější a nejlépe vybavenou verzí Škody Superb Laurin&Klement v černé barvě s benzinovým šestiválcem 3,6 FSI o výkonu 191 kW a se zvláštními bezpečnostními prvky. S maximální rychlostí 250 kilometrů za hodinu je to nejrychlejší model, který Škoda vyrábí. Prezident má celkem k dispozici tři superby.

Český prezident je od dnešního dne do pátku na cestě po Balkáně. Spolu se svou manželkou pobývá nyní v Srbsku, ve čtvrtek se přesune do Slovinska. Zpět do Prahy zamíří v pátek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků