Hlavní obsah
 

Záběry z dronu: V Moskvě hořelo nákupní centrum, jeden člověk zemřel

V nákupním centru Persej pro děti na západě Moskvy ve středu vypukl požár. Agentura TASS potvrdila jednu oběť, zranění utrpělo šest hasičů, dva jsou ve vážném stavu. Oheň se už podařilo lokalizovat. Evakuováno bylo 600 lidí.

 
Záběry z dronu: V Moskvě hořelo nákupní centrum, jeden člověk zemřel

„Zraněný, který byl vyveden z hořící budovy, skonal ve vozidle rychlé záchranné služby. Nepodařilo se ho zachránit,“ uvedl pro TASS představitel záchranky. Úřady později upřesnily, že obětí se stal zaměstnanec nákupního střediska.

Ministerstvo pro mimořádné události původně oznámilo jen dva zraněné. „Když se požár hasil, byl zraněn jeden hasič a jeden obyvatel,“ uvedl jeho představitel. Zachráněný ale zesnul. Později se počty zraněných zvýšily na šest.

Náčelník moskevského hlavního ředitelství ministerstva pro mimořádné události Ilja Děnisov pak uvedl, že evakuováno bylo 600 lidí a dvacet třicet bylo zachráněno, což znamená, že se nacházeli v místě, kde je oheň ohrožoval.

Požár čtyřpodlažní budovy s 10 tisíci metrů čtverečných prodejní plochy byl nahlášen ve 12:32 moskevského času (10:32 SELČ). Na pětistupňové škále závažnosti požáru byl označen dvojkou, takže šlo o požár relativně málo nebezpečný.

Požár nákupního centra v Moskvě

Foto: Profimedia.cz

„Otevřený oheň byl zlikvidován,“ řekl TASSu zástupce ministerstva pro mimořádné události. „Požár byl zlikvidován ve 13:31.” Podle něj zasáhl 80 metrů čtverečných. Hořelo v oddělení příze.


Podle informací ze sociálních médií vypukl požár ve třetím patře ve skladu a rozšířil se na střechu. Na místě dál zasahují složky záchranného systému. Nasazeny byly i dva vrtulníky.

Případ budí zvýšenou pozornost kvůli rozsáhlému požáru v obchodním centru v sibiřském Kemerovu, při němž před necelými dvěma týdny zahynulo 64 lidí. [celá zpráva]

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Bezpečnostní kamery zachytily okamžik, kdy v nákupním centru vypukl požár

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků