Hlavní obsah
Elton John Foto: Petr Horník, Právo

Volal mi Putin, ohlásil Elton John. Nesmysl, tvrdí Kreml

Britský zpěvák Elton John tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin vyslyšel jeho přání, že by si s ním rád popovídal o právech homosexuálů. John téma nadhodil o víkendu a už v úterý ohlásil, že se mu Putin ozval. Kreml to ale popřel.

Elton John Foto: Petr Horník, Právo
Volal mi Putin, ohlásil Elton John. Nesmysl, tvrdí Kreml

„Děkuji prezidentovi Vladimiru Putinovi za to, že se mi dnes ozval a telefonicky se mnou hovořil,“ oznámil zpěvák na svém účtu na Instagram. Podrobnosti nesdělil. Hlavě Ruské federace nicméně ještě vzkázal: „Těším se na setkání s vámi, abychom prodiskutovali rovnoprávnost sexuálních menšin v Rusku“.

Kreml nicméně hudebníkovo tvrzení popřel. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov naznačil, že si z Eltona Johna někdo vystřelil.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Elton John řekl o víkendu stanici BBC, že by si rád s Putinem promluvil na téma „směšného“ chování ruských úřadů vůči homosexuálům. „Zřejmě to je jenom zbožné přání. Možná se mi vysměje, jakmile za mnou zavře dveře, a označí mě za naprostého idiota, ale já si alespoň mohu říct, že jsem se pokusil,“ uvedl John.

Ruský prezident Vladimir Putin na bezpečnostní konferenci Organizace dohody o kolektivní bezpečnosti (ODKB) v Dušanbe

Foto: Mikhail Klimentyev, ČTK/AP

Britský zpěvák opakovaně upozorňuje na perzekuci sexuálních menšin v Rusku na základě zákona proti „propagaci netradičních sexuálních vztahů mezi mladistvými“, který podle kritiků prakticky zabraňuje šíření jakýchkoliv informací ze strany těchto menšin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků