Hlavní obsah

VIDEO: Nenecháme předsednictví nějakým Rumunům, řekl o Češích gumový Sarkozy

Ambiciózní francouzský prezident Nicolas Sarkozy je stále častějším terčem satiriků. Naposled se do něj strefili tvůrci francouzských gumáků kvůli jeho touze šéfovat Evropě i po konci francouzského předsednictví. Ve skeči Sarkozy říká k českému předsednictví, které má vystřídat francouzské: „Proč bychom to měnili, nenecháme přece předsednictví nějakým Rumunům.“

VIDEO: Nenecháme předsednictví nějakým Rumunům, řekl o Češích gumový Sarkozy

Sarkozy na úvod oznámí, že Francie povede Evropu i po 31. prosinci: „Proč bychom to měnili? Jsem skvělý! Všichni to říkají, jak jsem zvládl krizi, jaká jsem třída a jak je moje žena krásná.“

Když moderátor namítne, že předsednictví se po půl roce střídá a štafetu přebírá Česká republika, gumový Sarkozy bohorovně pronese: „Nenecháme přece předsednictví Evropy nějakým Rumunům.“

A briskně odmítne i další námitku, že ČR neobývají Rumuni: “To je stejný, Rumuni,Češi, Bulhaři, všechno to jsou cikáni. Stačí, že šéf komise Barroso je Portugalec. Ještě aby nás komandovali nějací Čečenci. Prezident Evropy, to je vážná práce - mluvit s Američany, navštívit britskou královnu, vše v obleku... Češi jsou špatně oblečení, jezdí na povozech a jedí kukuřici.“ Chybí jen obraz instalatéra z východu, který připravuje západní fachmany o práci.

Sarkozy zdůvodňuje, proč by měl pokračovat: "Jde mi to od ruky. Evropa mi zobe z ruky, má žena je nádherná. Všechno vyřeším, mám peníze,...."

Paříž sondovala možnost, jak dál šéfovat Evropě

Sarkozymu narostla křídla poté, co se mu podařilo v létě dojednat s Moskvou příměří v Gruzii. Pak přišel s plánem na řešení bankovní krize v zemích EU, kterýžto byl oceněn i za mořem.

A tak poslední ťafka mířila právě na jeho plán řešit krizi, který kritizuje i český prezident Klaus, jenž by v případě jeho uplatnění rád jezdil do Bruselu sypat písek do promazaného soukolí.

Moderátor na závěr řekne Sarkozymu: "Ta krize z vás udělala úplně jiného muže...." Gumový francouzský prezident přisvědčí: „Děkuji krizi. Byli jsme v agónii, vůbec jsem nevěděl, co s tím. A pak hop a je tu světová krize a já zachráním planetu. Jen ať trvá co nejdéle!“

Na to moderátor hořce přisvědčí: „Nebojte se, myslím, že ve Francii ještě nějakou dobu bude.“

Do Sarkozyho se píchají špendlíky

Sarkozy je v poslední dobou terčem řady podobných vtipů. Hitem internetových obchodů je jeho panenka, do které lze zabodávat špendlíky jako v kultu vúdú. Postavička je v modré a provázejí ji nejslavnější Sarkozyho citáty.

Vzhledem k jeho neúnavné aktivitě se také objevují hlasy, na jakých jede Sarkozy drogách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků