Hlavní obsah
Marija Aljochinová Foto: Profimedia.cz

Vězeňkyně trpí a ponižují se, napsala členka Pussy Riot z pracovní kolonie

O poměrech v nápravném zařízení napsala do ruského listu The New Times Marija Aljochinová, vězněná členka punkové skupiny Pussy Riot. Pro podmínečné propuštění jsou prý vězeňkyně schopné udělat cokoliv, a jsou tak vězeňským systémem lehce manipulovatelné a vydíratelné, citoval z jejího dopisu zpravodajský server Lenta.ru. Aljochinová dostala dvouletý trest vězení za kontroverzní vystoupení v pravoslavném chrámu, které soud označil za výtržnost.

Marija Aljochinová Foto: Profimedia.cz
Vězeňkyně trpí a ponižují se, napsala členka Pussy Riot z pracovní kolonie

Aljochinová si trest odpykává v pracovní kolonii v Permské oblasti asi 600 kilometrů východně od Moskvy, kde pracuje v textilní dílně. V ruském listu popsala, jak musí ve věznici dodržovat pravidla, aby měla naději na podmínečné propuštění.

"Říkají - chceš podmínku? Jestli ano, tak se koukej přizpůsobit. Kolem podmínky se v kolonii točí většina hovorů... Vyjít na podmínku je opravdu složité. Proto (vězeňkyně) šijí 12 hodin denně za výdělek maximálně 1000 rublů (asi 625 korun) za měsíc, proto nepíšou stížnosti, proto se ponižují, donášejí, pošlapávají zbytky svých zásad, proto mlčí a trpí, proto se přizpůsobují," napsala Aljochinová.

V dopise otištěném v pondělí si Aljochinová také posteskla, že si nemůže umýt ruce teplou vodou. Vězeňkyně už v minulosti měla problém se stravou, jelikož je veganka, a také žádala o umístění na samotku, protože si stěžovala na útoky spoluvězeňkyň.

Odsozené členky Pussy Riot

Foto: Maxim Shemetov, Reuters

Aljochinová a další členka Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová byly odsouzeny na dva roky za výtržnosti v moskevském chrámu Krista Spasitele v únoru 2012. Představením punkové modlitby "Bohorodičko, vyžeň Putina!" se snažily poukázat na provázanost církve se státní mocí. Třetí členka Jekatěrina Samucevičová, původně odsouzená ke stejnému trestu, nakonec dostala dvouletou podmínku.

BEZ KOMENTÁŘE: Pussy Riots zadrželi v únoru v centrálním moskevském kostele kvůli skladbě Bohorodičko, vyžeň Putina!

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků