Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ve Vídni zadrželi šest českých ozbrojených osob

Před demonstracemi proti vídeňskému plesu nacionalisticky orientované Svobodné straně Rakouska (FPÖ) v pátek rakouská policie zadržela šest ozbrojených osob z českého autobusu. Vídeňská policie o tom informovala na svém twitterovém účtu a píše o tom také server listu Kurier.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Ve Vídni zadrželi šest českých ozbrojených osob

Podle policie dosud bylo v souvislosti s plesem zadrženo dohromady 35 osob. Zraněni byli nejméně dva lidé včetně policisty, kterého ohlušil dělbuch.

Ples, který ve vídeňském zámku Hofburg od roku 2013 každoročně pořádají Svobodní, pravidelně láká levicové a anarchistické demonstranty a aktivisty bojující proti radikální pravici.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Boxery a vystřelovací nůž

Osoby z českého zájezdového autobusu byly zadrženy na dálnici A4 východně od Vídně. Podle vídeňské policie byli zatčení "těžce" ozbrojeni. Na přiložené fotografii je vidět vystřelovací nůž i takzvané boxery.

Kvůli akademickému plesu je v pohotovosti 2500 policistů. Kvůli bálu bylo nahlášeno 14 protestů, kterých se podle policejních odhadů účastní asi 5000 demonstrantů.

V centru rakouské metropole zpočátku protestní akce probíhaly v klidu. Postupně ale přibývalo násilností a výtržností. V Muzejní ulici se odehrály potyčky mezi zhruba třicítkou demonstrantů a policií a policie u Muzejní čtvrti zaujala pozice i s vodními děly. Jinde protestující odpalovali dělbuchy a házeli láhve nebo blokovali taxíky převážející plesové hosty. Před Přírodohistorickým muzeem někdo zapálil dýmovnici.

Část vídeňského centra bylo uzavřeno. Dopravní omezení dopadlo i na tramvaje a městské autobusy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků