Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Ve Francii dopadli gang zlodějů aut, kradli je i v ČR

Francouzské úřady zadržely skupinu osob zapletenou do mezinárodní přepravy kradených aut, oznámila v pátek podle agentury AFP kriminální policie ve Štrasburku. Krádeže aut, z nichž některá pocházela i z České republiky, organizovali podle kriminalistů převážně pachatelé čečenského původu.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Ve Francii dopadli gang zlodějů aut, kradli je i v ČR

Na závěr rozsáhlé operace, provázené zatýkáním a domovními prohlídkami, policisté předvedli před vyšetřujícího soudce šest osob. Čtyři skončily v cele, uvedla policie.

Policisté také zabavili čtyři nemovitosti, osm aut včetně luxusního BMW X6 a množství nových, ještě nevybalených předmětů, vše jako nezákonně získaný majetek.

Přeprava kradených vozů mívala nejrůznější podoby. Vozidla byla často drobnými pomocníky zapůjčena v Německu, odkud se ještě během pronájmu převezla do Francie či Nizozemska, kde podvodně získala nové poznávací značky, než je pachatelé vyvezli mimo Evropskou unii. To vše stihli často ještě před ohlášením krádeže vozu.

„Jiná vozidla byla pořízena na leasing v České republice, odkud je přepravili do Štrasburku, kde je na úřadech za pomoci ukradených švédských dokladů podvodně přihlásili jako auta dovezená ze Švédska,” dodala policie.

Další vozy byly ukradené u prodejců ve Francii, Německu a Itálii. Za pomoci ukradených dokladů dostaly nové poznávací značky.

Celkové škody policie odhadla v řádu stovek tisíc eur, tedy milionů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků