Hlavní obsah
 

V ukrajinském Charkově demonstrovali za referendum

Asi 3000 lidí demonstrovalo ve středu večer v centru východoukrajinského Charkova. Protestovali proti činnosti nové prozápadní vlády v Kyjevě a žádali uspořádání referenda o statusu Ukrajiny.

 
V ukrajinském Charkově demonstrovali za referendum

Účastníci akce zamířili podle agentury Interfax k sídlu guvernéra, které chránilo asi 200 příslušníků pořádkových sil. K vážnějšímu incidentu ale podle všeho nedošlo.

Aktivisté hnutí „Neustoupíme” se podle serveru Charkovské zpravodajské agentury sešli s guvernérem Igorem Balutou, aby mu oznámili, že ho ve funkci neuznávají, a požadovali vyhlášení regionálního referenda o federálním statusu Ukrajiny.

Účastníci proruské demonstrace v Charkově

Foto: Reuters

Účastníci akce skandovali hesla jako „Rusko”, „Charkov” a „Referendum”. V rámci pochodu zamířili také k ruskému generálnímu konzulátu v Charkově.

V Doněcku bylo napětí větší, proruští aktivisté ve středu večer ovládli sídlo místní správy, a to jen několik hodin poté, co je policie přiměla se stáhnout. Před budovou skandoval asi dvoutisícový dav „Rusko, Rusko” a mával ruskými vlajkami. Požadoval též referendum o budoucím osudu oblasti.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Aktivisté v Doněcku obsadili sídlo místní vlády

Video: Reuters

Ve čtvrtek je vytlačila ukrajinská policie. Mezi 70 zadrženými je i vůdce radikálů, "lidový gubernátor" Pavel Gubarev.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků