Hlavní obsah

V Moskvě postřelili Čečence souzeného za vraždu Politkovské

V centru Moskvy byl ve středu večer postřelen Džabrail Machmudov, což je jeden z čečenských bratrů obžalovaných z vraždy známé ruské novinářky Anny Politkovské. Podle agentury RIA Novosti to ve čtvrtek oznámil jeho právník.

V Moskvě postřelili Čečence souzeného za vraždu Politkovské

„Kulka zasáhla Džabraila Machmudova do levého stehna a prošla nohou jen pár milimetrů od femorální tepny. Lékaři mu řekli, že měl velké štěstí. Kdyby totiž střela směřovala jen trochu vedle, stálo by ho to život,” napsal advokát Murad Musajev na komunitní síti Facebook. Ruská policie potvrdila, že ke střelbě došlo kolem 23. hodiny místního času poblíž stanice metra Ulica 1905 goda. Muži zákona již Machmudova v souvislosti s incidentem vyslechli.

Státní zástupce Boris Lokťjonov požádal soudce moskevského městského soudu, aby zvážil, zda proces s Džabrailem Machmudovem neoddělit od procesu se zbývajícími obžalovanými, když byl zraněn.

Advokát Musajev to ale odmítl. Jeho klient prý bude schopen se soudu projednávajícího smrt Politkovské účastnit. Soudce se nechal slyšet, že rozhodne na dalším stání, které se koná v pondělí 19. srpna.

Proces s údajnými vrahy ruské komentátorky začal letos v červenci. Všech pět obžalovaných tehdy uvedlo, že se cítí být nevinní. Tři z nich jsou ve vězení, dva na svobodě se zákazem vycestovat ze země. [celá zpráva]

Z vraždy Politkovské je obžalována trojice čečenských bratrů Rustam, Ibragim a Džabrail Machmudovovi, jakož i jejich příbuzný, obchodník Lom-Ali Gajtukajev a bývalý policista Sergej Chadžikurbanov. Právě Rustam Machmudov podle obžaloby reportérku zastřelil.

Komentátorku opozičního listu Novaja gazeta zastřelil najatý vrah ve výtahu jejího moskevského domu v říjnu roku 2006.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků