Hlavní obsah
Turečtí policisté zasahují u paláce Dolmabahçe v Istanbulu. Foto: Osman Orsal, Reuters

V Istanbulu zadrželi džihádisty, kteří osnovali útoky na německé školy v Turecku

Turecké bezpečnostní složky zadržely v Istanbulu tři muže, které podezřívají z plánování atentátů na německé školy a diplomatická zastoupení v zemi. S odvoláním na deník Hürriyet a tureckou verzi CNN o tom informovala agentura AFP. Jedná se o Turka, Syřana a Iráčana, kteří se hlásí k Islámskému státu.

Turečtí policisté zasahují u paláce Dolmabahçe v Istanbulu. Foto: Osman Orsal, Reuters
V Istanbulu zadrželi džihádisty, kteří osnovali útoky na německé školy v Turecku

Zatčení byla v úterý provedena na základě spolupráce tureckých a německých tajných služeb. A právě díky varování zpravodajců byly zmíněné německé instituce v Turecku minulý týden uzavřeny.

List Hürriyet a CNN Turk informovaly o tom, že trojice přímo tvořila jednu z buněk Islámského státu v Turecku. Džihádisté Islámského státu stáli i za úterními útoky v Bruselu a sobotním atentátem v Istanbulu.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Výbuch v Istanbulu si vyžádal několik obětí

Video: Reuters

O týden dříve otřásl sebevražedný atentát Ankarou; k němu se přihlásila skupina Sokoli osvobození Kurdistánu (TAK), připomněla ČTK.

Další teroristé Turkům unikají

Turecká policie nadále intenzívně pátrá po třech Turcích, kteří měli dostat rozkaz od bojovníků Islámského státu, aby spáchali atentáty na rušných veřejných místech, zejména v Istanbulu.

V úterý turecké bezpečnostní síly zadržely také deset údajných příslušníků IS v jihoturecké provincii Gaziantep, když se pokoušeli ilegálně proniknout na turecké území. Byl mezi nimi i muž opásaný výbušninami, patrně připravený zaútočit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků