Hlavní obsah
Policisté poblíž místa přepadení Foto: Kay Nietfeld, ČTK/AP

Chaos v Berlíně. Údajná loupež se střelbou se nestala, tvrdí policie

Centrum Berlína u bývalého přechodu Checkpoint Charlie se v pondělí odpoledne stalo dějištěm velkých policejních manévrů. Svědci nahlásili v místě střelbu s tím, že v nedaleké kavárně Starbucks se mělo stát loupežné přepadení, napsal server deníku Focus. Později ale policie informaci o loupeži popřela.

Policisté poblíž místa přepadení Foto: Kay Nietfeld, ČTK/AP
Chaos v Berlíně. Údajná loupež se střelbou se nestala, tvrdí policie

Policie okamžitě uzavřela rušnou oblast kolem křižovatky ulic Friedrichstrasse a Kochstrasse. Na místo dorazila speciální jednotka. Ve vyšších patrech okolních domů byli rozmístěni ostřelovači a policisté se samopaly.

Po několikahodinovém pátrání policie nakonec oznámila, že se žádný pokus o loupež neodehrál a že není jasné, zda se v místě vůbec střílelo, jak svědci původně uváděli.

Policisté prohledávají oblast kolem bývalého přechodu Checkpoint Charlie v Berlíně.

Foto: Kay Nietfeld, ČTK/AP

Deník Bild s odkazem na výpovědi svědků napsal, že útočník vypálil několik výstřelů. Když se okolí předpokládané střelby prohledalo, policie nalezla nábojnici z poplašné munice, oznámila policie na Twitteru. Zatím není jasné, zda nábojnice souvisí s incidentem. Není také jasné, zda se střílelo v kavárně nebo na ulici.

Policie podle popisu svědků hledala muže, který měl střílet. V objektu, kde se měl pohybovat, ale muži zákona nikoho nenašli, neobjevili ani zbraň. Případ od počátku provázejí nejasnosti, což dokládají i protichůdné svědecké výpovědi, o kterých německá média informují.

Oblast byla od nahlášení incidentu neprodyšně uzavřena. Metro mohlo místem projíždět, ale ve stanici nezastavovalo, odkloněny byly také autobusy místní městské hromadné dopravy. Oblast policie opět zprůjezdnila po 16:00.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků