Hlavní obsah
 

Útok ve Štrasburku má pátou oběť, zemřel 35letý Polák

Úterní atentát na vánočních trzích ve Štrasburku si vyžádal už pět obětí na životě. V neděli zemřel 35letý Polák, který byl při útoku postřelen do hlavy a od té doby byl ve stavu mozkové smrti. Informoval o tom francouzský regionální deník Les Dernières Nouvelles d'Alsace. Úmrtí polského občana potvrdila pařížská prokuratura.

 
Útok ve Štrasburku má pátou oběť, zemřel 35letý Polák

Pátou obětí střelby Chérifa Chekatta je hudebník Barto Pedro Orent-Niedzielski, který pochází z Katovic, ale už 20 let žije ve Štrasburku.

"Můj bratr Barto Pedro Orent-Niedzielski nás opustil," oznámil na Facebooku Jakub Niedzielski.

Chekatt Cherif

Muž známý jako Bartosz, Bartek nebo Bart byl postřelen, když byl při útoku v baru Les Savons d’Hélène společně s italským novinářem Antoniem Megalizzim. Ten byl při atentátu také vážně zraněn a v pátek svým zraněním podlehl.

Policista hlídá uzavřené centrum Štrasburku

Foto: Jean-Francois Badias, ČTK/AP

Barto byl podle listu ve Štrasburku známou a angažovanou osobností. Byl jedním ze zakladatelů filmového festivalu Strasbulles. Přátelé ho popisovali jako světoobčana milujícího všechny kultury a hovořícího mnoha jazyky. Zajímal se také například o práva komunity LGBT (gayů, leseb, bisexuálů a transgenderových osob), o kulturu jidiš i o Palestinu.

Chérifa Chekatta policie po 48 hodinách pátrání ve čtvrtek zneškodnila. Teroristická organizace Islámský stát (IS) posléze oznámila, že muž byl jedním z "vojáků" této radikální sítě. Chekkatův otec později potvrdil, že muž s ozbrojenci z IS sympatizoval. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků