Hlavní obsah
Francouzští policisté na místě sobotního útoku. Foto: Emmanuel Foudrot, Reuters

Urážky Alláha ztrestám, blouznil útočník z Lyonu

Třiatřicetiletý muslim původem z Afghánistánu, který v sobotu u stanice metra Laurent-Bonnevay ve městě Villeurbanne v metropolitní oblasti Lyonu ubodal 19letého muže a dalších devět lidí zranil, z toho tři těžce, při policejním výslechu řekl, že před útokem „slyšel hlasy urážející Alláha a nařizující mu, aby zabíjel“. Na tiskové konferenci to sdělil lyonský prokurátor Nicolas Jacquet.

Francouzští policisté na místě sobotního útoku. Foto: Emmanuel Foudrot, Reuters
Urážky Alláha ztrestám, blouznil útočník z Lyonu

Dodal, že zadržený vypovídal před vyšetřovateli zmateně a nesouvisle a přiznal se k pravidelnému užívání marihuany. Poté ho vyšetřil psychiatr, který u něho shledal podezření na psychotický stav s paranoidními projevy týkajícími se mystiky a náboženství.

Afghánec přišel do Francie v roce 2009, pak pobýval v Německu a Itálii a do Francie se vrátil v červnu 2016.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Útok nožem ve Francii

Video: Reuters

Útočník začal v sobotu kolem půl páté odpoledne náhodně napadat kolemjdoucí poblíž stanice metra Laurent-Bonnevay ve Villeurbanne na předměstí Lyonu. Muž zabil 19letého mladíka a osm dalších lidí zranil, tři z nich se po útoku nacházeli ve vážném stavu.

Bezpečnostní složky na místě útoku nožem ve Francii

Foto: Reuters

Na místě podle francouzských médií vypukla panika, kdy se lidé začali schovávat, kde se dalo. „Na zastávce autobusu 57 stál muž, který najednou začal bodat všemi směry,” citovala agentura AFP jednu ze svědkyň. Dále vypověděla, že jednu z obětí útočník zasáhl do břicha, jinou do hlavy a jedné ženě poranil ucho.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků