Hlavní obsah
Michaila Saakašviliho v Kyjevě zadrželi již po několikáté (archivní snímek) Foto: Valentyn Ogirenko, Reuters

Ukrajinci Saakšviliho deportovali do Polska

Bývalý gruzínský prezident a oděský gubernátor Michail Saakašvili byl v pondělí zadržen v Kyjevě a následně deportován do Polska. Informaci ukrajinských médií podle tiskových agentur mezitím potvrdily úřady. Politika prý odvezla na neznámé místo skupina mužů v maskovacích uniformách. Stalo se tak poté, co se odmítl dostavit k výslechu.

Michaila Saakašviliho v Kyjevě zadrželi již po několikáté (archivní snímek) Foto: Valentyn Ogirenko, Reuters
Ukrajinci Saakšviliho deportovali do Polska

Gruzínský politik se na Ukrajině politicky angažuje od roku 2015, do země ho pozval prezident Petro Porošenko, který mu udělil ukrajinské občanství a jmenoval ho gubernátorem Oděské oblasti.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko přichází na konferenci v Mnichově

Foto: Michaela Rehle, Reuters

Vztahy mezi oběma politiky ale postupně ochladly a Porošenko odvolal Saakašviliho z čela Oděsy a zbavil ho i občanství. O gruzínské občanství Saakašvili přišel už dříve, ve své rodné zemi je obviněn a v jednom případě už i odsouzen ze zneužívání pravomocí.

Před týdnem soud v Kyjevě odmítl odvolání bývalého gruzínského prezidenta proti rozhodnutí prvoinstančního soudu, který opozičnímu předákovi odmítl udělit azyl. Soud tím podle Saakašviliho právníků otevřel úřadům cestu k případné deportaci ze země.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků