Hlavní obsah
Ukrajinský voják v Mariupolu na pobřeží Azovského moře Foto: Marko Djurica, Reuters

U Mariupolu pokračují přestřelky armády se separatisty

Přestřelky mezi ukrajinskou armádou a povstalci pokračovaly v noci na pondělí na předměstí přístavu Mariupol. Podle mluvčího armády ostřelovali separatisté třikrát pozice vládních sil. Separatisté zase tvrdí, že při armádní střelbě zemřel jeden muž.

Ukrajinský voják v Mariupolu na pobřeží Azovského moře Foto: Marko Djurica, Reuters
U Mariupolu pokračují přestřelky armády se separatisty

„Povstalečtí ozbrojenci pálili třikrát na pozice ukrajinské armády,“ oznámil podle serveru Ukrajinska pravda armádní mluvčí Oleg Sušynskyj.

Útoky se podle něj udály ve vesnici Šyrokyno na předměstí Mariupolu na pobřeží Azovského moře. Podle mluvčího se obešly bez mrtvých a zraněných.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Armáda nicméně podle jiného mluvčího, Andrije Lysenka, o jednoho příslušníka v posledních 24 hodinách přišla. Tři další byli zraněni. Dva z nich byli zraněni v luhanské oblasti u Trochizbonky, plyne z vyjádření gubernátora Hennadije Moskala.

Slavjansk a Mariupol

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Z porušování příměří se obě strany obviňují navzájem.

Podle zástupce samozvané Doněcké lidové republiky Eduarda Basurina armádní tank v neděli střílel z obce Šyrokyne po civilním vozidle ve vsi Bezymenoje, přičemž jeden muž zemřel a druhý byl zraněn.

Separatisté podle jejich agentury DNA hovoří o celkem devíti porušeních klidu zbraní ze strany vládních sil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků