Hlavní obsah
Alexej Torubarov Foto: helpaman.org

Torubarov si prý v ruské vazbě nestěžuje

Ruský podnikatel Alexej Torubarov je po svém vydání Českou republikou k trestnímu stíhání v Rusku umístěn ve vyšetřovací vazbě ve Volgogradu. Na podmínky vězení si prý nestěžuje. Vyplývá to z odpovědi ruské generální prokuratury na dotazy českého ministerstva spravedlnosti.

Alexej Torubarov Foto: helpaman.org
Torubarov si prý v ruské vazbě nestěžuje

„Od doby jeho umístění ve vazbě nebyly předány stížnosti na podmínky vazby ani od pana Torubarova, ani od jeho právních zástupců,“ uvedla mluvčí ministerstva spravedlnosti Štěpánka Čechová s tím, že advokáti podnikatele ve vazbě už několikrát navštívili.

„Panu Torubarovovi bylo sděleno obvinění z podvodu. Není tedy stíhán pro jiný trestný čin, než pro který byl vydán z ČR, jak spekulovala některá média,“ podotkla Čechová.

Česká strana požádala ruskou generální prokuraturu o souhlas s návštěvou zástupce naší ambasády v Rusku u Torubarova ve vyšetřovací vazbě. Ruská prokuratura s tím souhlasí.

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) rozhodnutí ruských úřadů přivítal. „Jsem velice vděčný, protože je to chvalitebné,“ řekl Právu Schwarzenberg. Dodal, že za Torubarovem by měl vyrazit někdo z velvyslanectví v Moskvě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků