Hlavní obsah
Migranti na cestě do Švédska z německého Kielu. Fotografie byla pořízena v listopadu 2015. Foto: Profimedia.cz

Tisíce migrantů ve Švédsku lhaly o svém věku

Téměř 7000 z více než 80 000 migrantů, kteří se během velké migrační vlny v letech 2015 a 2016 ve Švédsku zaregistrovali jako nezletilí, o svém věku lhalo a ve skutečnosti jim bylo 18 let a více. V úterý o tom informoval místní server The Local.

Migranti na cestě do Švédska z německého Kielu. Fotografie byla pořízena v listopadu 2015. Foto: Profimedia.cz
Tisíce migrantů ve Švédsku lhaly o svém věku

Forenzní experti podrobili zkoumání osoby, které se imigračním úředníkům nezdály právě kvůli deklarovanému věku. Odborníci věk přezkoumali s pomocí rentgenu jejich zubů moudrosti a magnetické rezonance jejich kolenních kloubů.

Potvrdilo se to, o čem The Local psal už dříve, totiž že většina těchto podezřelých skutečně o svém věku lhala, aby měla větší šanci získat ve Švédsku povolení k pobytu a azyl. U dětí je nižší pravděpodobnost, že budou odmítnuty a odeslány nazpět, odkud pocházejí. [celá zpráva]

Švédské úřady vytipovaly 7858 podezřelých. V případě 6628 z nich se prokázalo, že jsou skutečně starší, a u 112 dalších experti uvedli, že jsou zřejmě starší.

Jak upozornil server BBC, mnoho žadatelů o azyl o své doklady přišlo a v jejich zemích se často nevedou porodní záznamy, takže lidé datum svého narození někdy ani neznají. Tyto okolnosti nahrávají možnostem toho před imigračními úředníky využít.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků