Hlavní obsah

Tajná diplomatická data uchovává WikiLeaks v bunkru ze studené války

Server WikiLeaks, který zveřejňuje tajné zprávy amerických diplomatů, má svá data uložena ve Švédsku v bunkru z doby studené války. Bunkr je v Bílých horách ve Stockholmu, uvedl časopis Forbes. Vypadá jako z filmů s agentem Jamesem Bondem.

Tajná diplomatická data uchovává WikiLeaks v bunkru ze studené války

WikiLeaks využil služeb firmy Bahnhof. "Data WikiLeaks jsou uložena třicet metrů pod zemí v protiatomovém bunkru ze studené války, který byl vyvrtán ve velké skalnaté hoře ve Stockhomu. Má jen jeden vchod s půl metru silnými ocelovými dveřmi a záložními generátory z německých ponorek,“ píše Forbes s tím, že objekt zřejmě hlídají strážci.

Massachusettský technologický institut k umístění dat napsal: "Jestliže se WikiLeaks snaží vypadat jako darebák z bondovek, uspěl." Naráží tím, že jeho pomocníci zakladatele serveru Juliana Assangeho využívají protiatomový kryt ze studené války, který skutečně vypadá jako z filmů o Jamesi Bondovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků