Hlavní obsah
Jószef Szájer Foto: Profimedia.cz

Swingers party v lockdownu zůstane pro maďarského europoslance bez trestu

Bývalý maďarský europoslanec a spoluzakladatel maďarské vládní strany Fidezs József Szájer nebude potrestán za listopadovou účast na swingers party v jednom z bruselských bytů. Nepotvrdila se obvinění z držení drog. Prokuratura však udělila Szájerovi pořádkovou pokutu 250 eur (zhruba 6560 korun) za porušení protiepidemických opatření.

Jószef Szájer Foto: Profimedia.cz
Swingers party v lockdownu zůstane pro maďarského europoslance bez trestu

Policisté 29. listopadu našli v jednom z bruselských bytů celkem 25 lidí. Mezi nimi byl i Szájer. „Strážci zákona mě vyzvali k prokázání totožnosti, a protože jsem neměl jiný průkaz, ukázal jsem průkaz člena evropského parlamentu,“ uvedl maďarský politik. Podle belgického tisku se při razii odvolával na svou poslaneckou imunitu.

Většinu účastníků nelegální party, která se odehrála v době, kdy v Belgii platila přísná protiepidemická opatření, tvořili muži. Policie uvedla, že na místě zajistila drogy.

Szájer tvrdil, že s policií spolupracoval, podle bruselských médií to ale bylo trochu jinak. Údajně se před strážci zákona pokusil uprchnout oknem, přitom se měl zranit a až následně byl dopaden a ztotožněn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků