Hlavní obsah

Střelba ve Vídni: Nejméně jeden mrtvý a další těžce zraněný

Jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného si v pátek vyžádala střelba v centru Vídně. S odvoláním na policii i zdravotníky o tom informovaly veřejnoprávní stanice ORF a agentura APA.

Střelba ve Vídni: Nejméně jeden mrtvý a další těžce zraněný

"Kolem 13:30 byly nalezeny dvě osoby se střelnými zraněními v centru města v oblasti Lugecku," informovala o tom vídeňská policie.

Střelec je na útěku a policisté po něm pátrají. Motiv jeho činu zatím není jasný. Policie nicméně vyloučila, že by šlo o teroristický čin.

Svědci podle televize ORF uvedli, že padlo pět až deset výstřelů. „Připomínalo to popravu,“ cituje web listu Die Presse zdroj blízký vyšetřování, což by podle něho nasvědčovalo tomu, že si mezi sebou vyřizovaly účty mafiánské gangy.

Policisté a vyšetřovatelé na místě činu.

Foto: Ronald Zak, ČTK/AP

Češi jsou v pořádku

"Jsme v kontaktu s naším velvyslanectvím ve Vídni. V tuto chvíli nemáme žádné zprávy o tom, že by mezi postiženými byli čeští občané," informoval Michal Bucháček z tiskového odboru českého ministerstva zahraničí.

Lugeck je malé náměstíčko v blízkosti centrálního náměstí s katedrálou svatého Štěpána. „Nyní probíhá pátrání. Bližší okolnosti jsou nyní ještě nejasné,” dodali policisté na sociální síti.

Podle bulvárního listu Kronenzeitung se střílelo v restauraci Figlmüller. Okolí podniku bylo uzavřeno, na místě hlídkují těžce ozbrojení policisté, nad místem létá vrtulník. Podle očitého svědka vyvolal zvuk střelby na místě paniku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků